Youtube

Ana Sayfa Gündem ABD'deki seçimlerden sonra dünyanın ayarı bozuldu

ABD'deki seçimlerden sonra dünyanın ayarı bozuldu

TBMM Başkanı Yıldırım, "ABD'de yapılan seçimlerden sonra dünyanın ayarı bozuldu. Günübirlik alınan keyfi kararlar, dünyada her gün yeni krizlerin başlamasını da hızlandırdı" dedi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2018 Perşembe 15:31
ABD'deki seçimlerden sonra dünyanın ayarı bozuldu

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Küresel Gelişmeler Işığında Bölgesel Vizyon" temalı Ege Ekonomik Forumu'nda konuştu.

Yıldırım, ABD'deki seçimler için şunları söyledi:

"Özellikle ABD'de yapılan seçimlerden sonra dünyanın ayarı bozuldu. Bilhassa korumacılık, günübirlik alınan keyfi kararlar, zaten küresel iş dengesi çoktan beri bozulmuştu, dünyada her gün yeni krizlerin ve yeni öngörülemez bir sürecin başlamasını da hızlandırmaya başladı. ABD'nin bölgemize yönelik, doğu komşumuza İran'a yönelik yaptırım kararı, Rusya'ya ve bu bölgeye ekonomiyi, döviz kurunu, doları kullanarak uyguladığı doğrudan ve dolaylı baskılar ve yaptırımlar bölgesel gelişmeleri olumsuz yönde etkilemektedir."

"Türkiye'nin etrafında özellikle güney sınırlarında müthiş bir kaos, terör, otorite boşluğu, kan, gözyaşı... Türkiye'nin yanı başındaki olaylardan etkilenmemesi söz konusu değil" diyen Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Çok fazla bedel ödüyoruz, 8 yıldır bu bedeli ödüyoruz ama her şeye rağmen değerlerimiz, tarihimiz, kültürümüz, ecdamızdan bize kalan mirasın gereği biz bize yakışanı yapıyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 52 bin 99 Suriyeli oy kullanabilecek

52 bin 99 Suriyeli oy kullanabilecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık