Youtube

Ana Sayfa Gündem Başbakan Yıldırım: Sorun üreten bir anayasa ile devam edemeyiz

Başbakan Yıldırım: Sorun üreten bir anayasa ile devam edemeyiz

Başbakan Binali Yıldırım, 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı‘nda konuşuyor..

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2016 Cumartesi 11:24
Başbakan Yıldırım: Sorun üreten bir anayasa ile devam edemeyiz

Başbakan Yıldırım'n konuşmasından satır başları:

"Şehit Erkan Yiğit'i ve Volkan Yİğit'i rahmet anıyoruz.
 
AK Parti istişare toplantımızı ilk defa şehit Erol Olçok olmadan gerçekleştiriyoruz. diğer 24 toplantıda onunla düzenlemiştik bu toplantıları. Oğluna ve Erol Olçok'a rabbim cemali ile müşerref kılsın.
 
15 Temmuz gecesi milletvekillerimiz, kadın kollarımız gençlik kollarımız meydanlarda üzerine düşeni hakkı ile yaptı.
 
Kahramankazan ve 15 Temmuz'un resmi tatil olması onümüzdeki hafta genelkurulda yasalaşacak ve inşallah kazan ilçemiz Kahramankazan olarak anılmaya başlayacak."
 
Her ilimiz her ilçemiz o gün canla başla çalıştı.
 
Şehit ve gazilerimizin aydınlattığı yolda ilerlemeye devam edeceğiz.
 
Afyonkarahisar'ın tarihimizde ve günümüzde önemli bir yeri var.
 
AK Parti Afyon'da kuruldu. AK kadrolar ilk buradan yola çıktı. Afyonkarahisar'da verilen kurtuluş mücadelesi Cumhuriyetin kuruluş yolunu açtı. Düşman kuvvetleri Polatlıya kadar gelmişti. TBMM o top seslerinin altında hiç çekinmeden görevini yapmıştır. Mustafa Kemal Sakaray'da düşmanı durdurmuşordumuz düşmanın Afyona oradan da İzmir'e çekilmesimi sağlamıştır.
 
Ordumuz ülkemizin göz bebeğidir. Ancak TSK kuvvetleri cumhuriyetin kuruluşundan beri olduğu gibi TBMM'nin emri altındadır. Silahını emir alacağı yere doğrultan, cumhuriyete karşı halkımıza doğrultan asker asker değildir. Asker kılığına giriş teröristlerdir. Bunlarla askerlerimizi asla karşılaştırmamalıyız.
 
AK Parti iktidarı olarak 14 yılda 90 yıllık geçmişin üzerine 10 kat daha birikim ekledik. Devletle milleti kucaklaştırdık.
 
Cumhuriyet hamasetle büyümüyor arkadaşlar cumhuriyet çalışmakla büyür.
 
Durmayacağız, dinmeyeceğiz yorulmayacağız bu kutlu yürüyüşü onurla sürdüreceğiz.
 
Türkiye'yi 2023, 2035,  2050, hedeflerine ulaştıracağız.
 
2007'de macliste size cumhurbaşkanı seçtirmeyeceğiz dediler. Anamuhalefet partisi 367 icadıyla mecliste cumhurbaşkanı seçilmesni engelledi. Ama AK Parti boyun eğmedi ve millete gitti. Millet cumhurbaşkanının doğrudan seçilmesini sağladı. 2014 yılında cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı halk tarafından seçilmiş cumhurbaşkanı olarak seçtik.
 
Türkiye yeni bir sistem ihtiyacını yeni anayasa değişikliğini gündeme getirmiştir. Bunu sadece AK Parti değil diğer partilerde seçimler,inde vaatler verdi.
 
Katılımcı bir anaysa yapmanın mücadelesini dün de verdik bugünde yapmaya devam ediyoruz.

 AK Parti grubu olarak hazırladığımız anayasa taslağını en kısa zamanda meclise getireceğiz. Sorun üreten bir anayasa ile devam edemeyiz."

Türkiye üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır bundan sonra karar AB'nin.

Türkiye FETÖ ile mücadeleye devam edecek. FETÖ ile ilgili durumları tüm uluslararası alanlarda paylşaıyoruz. Bu örgütün tehlikelerini her yerde anlatacağız. Birçok ülke FETÖ okullarını kapatmaya başladı.

Terörle mücadeleye destek veren ülkelere teşekkürlerimi sunuroyum. PKK, DAEŞ gibi örgütlerle mücadelemiz sürecektir. PKK'ya son dönemde ağır darbe vurduk.

Bölgede yaşayan vatandaşlarımızı asla örgütün insafına asla terketmeyeceğiz. PKK'nın kürtler diye bir sorunu yok. Kürtlerin PKK diye bir sorunu.

Bizde hiçbir partide olmayan istişare kültürü var.

FETÖ ile mücadele konusunda ne milletimizin ne de sizlerin herhangi bir tereddütü olmasın. Bu teşkilatta asla FETÖ'cülere yer yok. Eğer sızmalar varsa temizlemekte zerre tereddütümüz yok."
 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 52 bin 99 Suriyeli oy kullanabilecek

52 bin 99 Suriyeli oy kullanabilecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık