Youtube

Ana Sayfa Ekonomi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ithal buğday açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ithal buğday açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Muhtarlar toplantısında değindiği ekonomi açıklamalarında buğdayın neden dışarıdan ithal edildiğine değindi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2018 Çarşamba 14:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ithal buğday açıklaması

 Erdoğan muhalefetin eleştirilerine yanıt veriyorum şeklinde başladığı açıklamada buğdayı ihraçata dayalı ithalat yaptığımız için dışarıdan alıyoruz dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

"Buğday sıkıntımız yok. Buna rağmen buğday ithal ediyoruz çünkü aldığımız buğdayla mamul üretip ihraç ediyoruz.

Dışarıdan ithal edilen buğdayın nedeni bisküvi, makarna ve un üretimine dayalı dışarıya satılan ürünlerden dolayı buğday ithal ediyoruz. Yoksa bizim buğdayımız bize yetiyor."

İstiyoruz ki tüm muhtarlarımızı Külliye'de bir kere de olsa ağırlamış olalım. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi dün ülkemiz aleyhine bir karar açıklamış. Aralarında 16 yaşında Yasin Börü'nün de bulunduğu masumlar için, katillere gösterilen gayretin binde biri gösterilmiş midir?

- Avrupa Birliği organlarından 6-8 Ekim olaylarında 50 masum vatandaşımızın ölmesine neden olan zata ilişkin bir açıklama duydunuz mu? Avrupa Birliği'nin kendisinin terör örgütü olarak kabul ettiği, on binlerce insanın katili olan PKK'ya verilen desteği,  bu zalimlerin kurbanlarından esirgeyenleri hiçbir zaman biz ciddiye alamayız. 

- Bunun adı özgürlük arayışına destek değil, düpedüz terörperestliktir, terör seviciliktir. O çok sevdiğiniz teröristler var ya, çıkarlarına dokunduğunuz gün sadece nefretlerini değil silahlarını da size çevireceklerdir. Ülkemizin bölgedeki ve dünyadaki bir takım projelerde nereye yerleştirildiğini, milletimize biçilen kefeni birliğimizle parçalayıp attığımızı inşallah tarih yazacak, bundan hiç şüpheniz olmasın. 

- Ana muhalefet partisinin her konuda, her dönemde nasıl ülkesinin karşısında olduğunu da yazacak. Gezi olayları, CHP'nin başındaki zatın kendisi gibi bir projeydi. Bu projenin adı Türkiye'nin ayaklarına yeniden pranga vurma, milletimizin kutlu yürüyüşünü engelleme ihanetidir. Neymiş orada ağaçlar sökülmüş. Türkiye'nin tarihinde bizim gibi fidan, ağaç dikme noktasında yarışa girecek hiçbir siyasi parti bugüne kadar olmamıştır. Gezi'yi övenler gizli açık PKK'yı da över, FETÖ'ye de destek verir. Gezi, Türkiye'yi kalkındıracak, ileriye taşıyacak ne kadar iş ne kadar proje ne kadar gayret varsa hepsinin karşısına dikilmenin adıdır.

- Adı ister akademisyen, ister gazeteci, ister iş adamı olsun fark etmez bunların hepsi aynı yerden gelir, aynı yere gider. Yalanda, itfirada, alçaklıkta sınır tanımayan bu tipler sol jargonu ağızlarından düşürmezler. Ama hepsi de zihniyet olarak birer faşisttir. utanmadan sıkılmadan gazilerin yanında biz varız diyor. Şöyle geçerken uğradığın bir gazinin yanında olmak değildir. 

-  Türkiye buğday ithal ediyormuş. Dürüst ol, bıktık yalanlarından. Duyan da fırınların önünde kuyruk olduğunu sanacak. Yılda ortalama 21 milyon ton buğday üretip 19 milyon da tüketiyoruz, böyle bir sıkıntımız yok. Yaklaşık 8,5 milyar dolarlık tarım söz konusu. Ben sizlere bugün resmi rakamları veriyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Marketlerimiz beklenen katkıyı yapmıyor

Marketlerimiz beklenen katkıyı yapmıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık