Youtube

Ana Sayfa Sağlık Sigara satışında 'dolaplı' yeni dönem

Sigara satışında 'dolaplı' yeni dönem

AK Parti hükümetlerinin sigara ile mücadelesi devam ediyor. Yaklaşık 15 yılda sigarada köklü düzenlemeler Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sigara ile mücadele kapsamında alınacak yeni önlemleri açıkladı. Buna göre, sigara cam vitrinlerde değil kapalı dolaplarda olacak.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2016 Pazartesi 17:57
Sigara satışında 'dolaplı' yeni dönem

Bakan Akdağ, ''Kapalı dolaplara konarak tütünün satılması gerektiğini de mevzuatımıza eklemeyi düşünüyoruz. Bunlardan birisi düz paket uygulaması dediğimiz uygulamadır. Markanın paket üzerinde hemen hemen hiç görülemediği küçücük bir marka koyarak sadece uyarılarla dolu bir paket sistemi bu'' dedi.

Bakanlık'ın 2017 bütçe sunumunu yapan Recep Akdağ, sezaryen konusunda da çalışma yapılacağını söyledi.

Türkiye'nin sezaryenle doğumda dünya üçüncüsü olduğunu dile getiren Bakan Akdağ, normal doğumun teşvik edileceğini kaydetti.

Akdağ ''Normal doğum sayısı azaldıkça bir hekim belli bir tecrübeye sahip değilse daha sonra bu cesaretini de kaybediyor. Normal doğum ücretinin yüzde 30 artırılması ve gereksiz sezaryen oranı yüksek hastanelerin hakedişlerinden kesinti yapılması konularını çalışıyoruz'' diye konuştu.

Recep Akdağ ayrıca 3 milyon Suriyeli sığınmacıya, 85 göçmen sağlığı biriminde hizmet verildiğini, bu sayının 2017 yılında da 500'e çıkarılacağını dile getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Antibiyotik tehlikesi!

Antibiyotik tehlikesi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık