Youtube

Ana Sayfa Gündem Türkiye'nin birliğini beraberliğini sağlamayı..

Türkiye'nin birliğini beraberliğini sağlamayı..

Başbakan Binali Yıldırım, Yaşayan İnsan Hazineleri Ödül Törenİ'nde konuştu. Yıldırım, AK Parti'nin 15 yıldır millete hizmet ettiğini vurguladı.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2016 Perşembe 15:11
Türkiye'nin birliğini beraberliğini sağlamayı..

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

"Kültür Turizm Bakanlığımız Yaşayan İnsan Hazineleri konusunda bir takdiri, bu toplumun, milletin size şükran duygularını dile getirmek için aldığı kararla bundan böyle yaşayan insan hazinelerini her yıl sizlerle, bizlerle, milletimizle buluşturarak geleneği geçmişe taşıyacak önemli bir projeye imza atıyor Kültür Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Zatıalinizin böylesine önemli bir projede bulunmuş olmanız geçmişimize, sanatçılarımıza, geçmiş miraslarımızı geleceğe taşıyan bu değerli üstatlarımıza verdiğiniz değerin en önemli bir nişanesidir. 

Sayın Cumhurbaşkanım, sıkça söylediğiniz bir şey var, adam odur ki bu dünyada bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. İşte biz AK Parti iktidarı olarak son 14 sene bu prensiple hareket ediyoruz. Hem maddi kalkınma, hem manevi kalkınma konusunda geleneklerimizi koruyarak geleceğimizi oluşturmaya çalışıyoruz. Gençlerimiz bizim geleceğimiz onların geçmişimizi en doğru, en iyi şekilde öğrenerek bu uğurda hayatlarını hasretmiş ve çok büyük emeklerle ortaya koymuş oldukları eserleri bilerek geleceğe hazırlanmaları ülkemizin, milletimizin değerlerinden kopmadan medeniyetin yürüyüşünü sürdürmemiz elbette ki millet olarak, millet şuuruyla hem istiklalimizin, hem de 2023-2035-2053 hedeflerimizin gerçekleşmesi için vazgeçilmez en önemli varlığımızdır, kaynağımızdır. Biz millet olarak kökümüz mazide olan atileriz. Köklerimizi, geçmişimizi daima yaşatacağız, yaşatacağız ki geçmişimizi en güzel şekilde inşa edelim. Millet şuuru, kültür değerlerimiz, inançlarımız bizi biz yapan özelliklerimizi kaybettiğimiz zaman gelecekle ilgili çok büyük tehlikeyle karşı karşıya kalmamız mukadder olur, kaçınılmaz olur. Bu özelliğimizin hala dipdiri olduğunu 15 Temmuz gecesi gördük, yaşadık, şahit olduk. Bu aziz milletin evlatları silaha karşı, topa karşı tanka karşı göğsünü siper ederek alçakça bir darbe girişiminde bulunan bu terör güruhuna gerekli dersi vermiş, Türkiye’nin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini sağlamayı başarmıştır. Bu vesileyle, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için, halkımızın refahı ve güvenliği için hayatını seve seve veren bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

Bu önemli etkinliği başlatarak yaşayan insan hazineleri fikrini bir geleneğe dönüştürerek her yıl bir ömrünü vakfeden bu insanlarımızı, gençlerimize, milletimize tanıtma yönünde ortaya koyduğu gayretten dolayı Sayın Bakanımıza ve ekibine de teşekkür ediyorum. Bütün üstatlara, bütün sanatçılara bir kez daha hoş geldiniz, sefa getirdiniz diyor; hepinize saygılar sunuyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 52 bin 99 Suriyeli oy kullanabilecek

52 bin 99 Suriyeli oy kullanabilecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık